Za problémy môže dysregulovaná nervová sústava

“Byť milujúci a spoločenský vyžaduje potrebnú fyziológiu. Stav nervovej sústavy vo ventra-vagálnom parasympatiku. Nie je to o dobrej vôli, rozhodnutí ani dostatočnom snažení sa…”

Prekvapená?Zaskočený?

Ani veľmi nie. Odľahlo mi. Akákoľvek nepohoda v mojom živote, vzťahoch, je symptómom mojej dysregulovanej nervovej sústavy. Nervovej sústavy, ktorá zostala zaseknutá v obranách a v boji o prežitie, keď si zažila príliš ťažké a náročné situácie (traumu):

– toxickú rodinu 
– generačné traumy, ktoré keď naši rodičia neuvoľnia, na nás prenášajú
– choroby a medicínske operácie- ťažký pôrod a príchod na svet, kde sme boli rutinne a priskoro oddeľovaní od bezpečnej jednoty s mamou 
– necitlivý predškolský a školský systém s dôrazom na poslúchanie a autority
– západnú civilizáciu oslavujúcu výkon, úspech a robenie a nedoceňujúcu bytie (ničnerobenie), pasívny oddych a regeneráciu
– environmentálny a elektronický smog, zahltenie sociálnymi sieťami a nárokmi bežného života
– iné poškodzujúce udalosti ako šikana, zneužitie, vzťahy s narcistami všade naokolo, ktorí plytvajú naše zdroje a ohrozujú nás, zanedbanie našich emocionálnych či fyzických potrieb, nedostatok podpory a lásky (sme chronicky emocionálne podvyživení, nedomilovaní, nedostatočne podporovaní, aj keď sme vždy mali čo jesť, strechu nad hlavou a tu a tam hlt zábavy)

Vážení a milí, máme prosto nervové sústavy v kýbli:)))
 
A ideme na to zo zlého konca. Keď cítime, že je potrebná zmena v našom živote, snažíme sa zmeniť správanie, naučiť sa „ako to robiť správne“ a pevnou vôľou sa tam dostať. Odhodlaním. Rozhodnúť sa. Konečne. Správne. Žiť. To robiť. A ono nerobiť.

Byť čo najlepšou verziou seba.

Všimol si si, že napriek tomu, že dobre vieš, čo je správne, čo robiť a čo nerobiť, ako (sa) milovať, nevieš to robiť alebo nie stabilne?

Áno. V tejto chvíli je nám obom jasné, že volant nedrží tvoj neokortex. Šedá mozgová kôra. Tvoj mysliaci a evolučne najmladší mozog. A nestačí sa rozhodnúť byť „lepší“. Ani sa to nedá seba-rozvojovým kurzom naučiť a trvale udržať.
 
Z väčšej časti tvoj život riadi tvoj ANS

Volant drží tvoj autonómny nervový systém (ANS). Tvoj evolučne starší, nevedomý, plazí mozog. A ten neustále vyhodnocuje situáciu, čo je pre teba a čo nie je bezpečné. A volí inštinktívne kroky. Reakcie. Obvykle také, ktoré fungovali pre teba v minulosti. V detstve. A vždy pôjde overenou, vychodenou cestou. Preto je pre nás tak ťažké zmeniť naše chodníčky.
 
Žiaľ ANS sám od seba neupdatuje svoj software, ktorý sa v tvojom mozgu vyvinul ako vysoko chytrá adaptácia na tvoje prvé životné prostredie (čiže u vás doma v rodine). A čo bolo „smart“ v 80-tych, 90-tych a mileniálnych rokoch (podľa tvojho narodenia;), je dnes zastaralé a nekompatibilné s tým, ako chceš žiť dnes.
 
Už nemusíš len prežívať. Bojovať o prežitie. Môžeš začať naplno žiť.

Preto som napísala aj marcitát: „To, čo ti pomohlo prežiť minulosť bez lásky je to, čo ti bráni prežívať lásku v prítomnosti.“ Problémom je tvoja nervová sústava zaseknutá v obranách a ochranách.
Viem ti pomôcť nerecyklovať samého seba a svoju minulosť, ak nechceš.

Ako?


Po téme narcizmu som sa ponorila do témy traumy a už cez pol roka sa učím od najlepších svetových učiteľov, neurovedcov, psychológov ohľadom neuroplasticity mozgu a preprogramovania nervovej sústavy.

Nervovej sústavy, ktorá sa naprogramovala za mnohých nepriaznivých okolností na obrany a ochrany a nie na bezpečie, šťastie a spokojnosť.
SSP – Safe & Sound Protocol

A po 21-dňovej somatickej ceste v apríli prinášam jej pokračovanie v júni „Cez telo k duši 2“. Je vhodný, aj keď si neabsolvovala jednotku.
 
Bezpečný a ozdravný protokol (SSP) je inovatívny nástroj pre lepšiu reguláciu nervovej sústavy a dosiahnutie nervovej fyziológie bezpečia. To je to, čo potrebuje naša nervová sústava, aby sa uvoľnila. Je vhodný pre všetkých tých, ktorí pociťujú ťažobu či úzkosť v sociálnych interakciách, v spoločnosti druhých, vrátane vzťahových problémov (v rodine či s partnerom), trpia psychosomatickými a/alebo autoimunitnými ochoreniami, poruchami nálady, správania, učenia, post-covidovým syndrómom, tinitom či klasickými príznakmi dysregulácie NS ako sú úzkosti, depresie, nespavosť, vyhorenie, impulzívne a agresívne správanie a iné.  

Napráva tonus orgánov v strednom uchu, kde začína prepojenie uší-tváre-srdca blúdivým nervom, ktorý voláme i systém spoločenského zapojenia.
Program využíva produkt externého dodávateľa (SSP), na administráciu ktorého som bola vyškolená a vlastním licenciu na jeho využitie v terapeutickej praxi. 

Kvôli nárokom administrácie je však tentokrát počet miest v programe obmedzený.

Je možné si zakúpiť drahší balík SSP spolu so Somatickou terapiou alebo lacnejšiu čisto Somatickú terapiu harmonizujúcu nervovú sústavu. Začíname 25. respektíve 30.mája a program potrvá do 1.7. Budeme sa stretávať ráno pred prácou a ak niekedy nebudeš stíhať, budú počas trvania programu k dispozícii nahrávky. Ak máš nejaké otázky, vhľady, zanechaj mi nižšie komentár. Alebo mi napíš na podpora@novapsychologia.sk

Teším sa na každého, kto sa do tohto experimentu ku mne pridá!:)

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Vaše osobné údaje budú použité len na účely vyriešenia vášho dotazu. Zásady zpracování osobních údajů